Petra Škorpíková

Petra Škorpíková, talentovaná česká umělkyně narozená v roce 1981, se výrazně prosadila v oblasti divadla, filmu a hudby. Studovala činohru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a pokračovala ve svém uměleckém vzdělání na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde se zaměřila i na jazzový zpěv. Její kariéra zahrnuje mnoho úspěchů v divadle, včetně rolí v představeních “Balada pro banditu” “Dobře placená procházka”, které režíroval Miloš Forman v Národním divadle v Praze.

Petra se dále angažuje jako speakerka. Dříve spolupracovala s Českou televizí v pořadu Folkomotivy , který v jisté etapě vysílání spoluuváděla.Jeji umelěckou kariéru jsme mohli zaznamenat i v dalších pořadech České televize jako je „Ladí neladí“, “Na kloboučku“ či „Noc s Andělem“. Tvorba její kapely spolu s ní zazněla také ve filmu „Comebeck“ kterou produkovala České televize.

Kromě divadla se Petra angažuje hlavně v hudbě. Po dobu 16 let byla zpěvačkou skupiny Benedikta. Petra Škorpíková také poskytuje pěvecké poradenství a spolupracuje s Divadlem Radka Brzobohatého. Petra se dále angažuje jako zpěvačka a spoluzakladatelka kapely Světla stín.